Разложите на множители y^2-y-x^2-x

+2
Ответы (1)
  1. 17 октября, 01:48
    0
    Y² - y - x² - x = (y² - x²) - (y + x) = (y - x) (y + x) - (y + x) = (y + x) (y - x - 1)