4. Разложите на множители многочлен:

а) mx+my+6x+6y

б) 7a-7b+an-bn

в) xb+xc+3b+3c

+5
Ответы (1)
  1. 9 февраля, 16:47
    0
    A) m (x+y) + 6 (x+y) = (m+6) (x+y)

    b) 7 (a-b) + n (a-b) = (7+n) (a-b)

    c) x (b+c) + 3 (b+c) = (x+3) (b+c)