Разложите на множители многочлен n^3-n^2, с^3-25c

+1
Ответы (1)
  1. 5 сентября, 22:48
    0
    N³ - n² = n² (n - 2)

    c³ - 25c = c (c² - 25) = c (c - 5) (c + 5)