A^2+b^2-c^2+2ab/a^2-b^2+c^2+2ac

сократить дробь

+3
Ответы (1)
  1. 11 октября, 12:03
    0
    a ² + b ² - c ² + 2ab / a ² - b ² + c ² + 2ac=

    =a ²+2ab+b²-c² / a²+2ac+c²-b²=

    = (a+b) ²-c² / (a+c) ²-b²=

    = (a+b-c) * (a+b+c) / (a+c-b) * (a+c+b) =

    =a+b-c / a+c-b