Разложите многочлен на множители а) 9 а^2-6 а+1-4b^2=

б) 16 (x-y) ^2-25 (x+y) ^2=

+4
Ответы (1)
  1. 15 ноября, 11:50
    0
    9a²-6a+1-4b² = (3a) ²-2*3a+1-4b² = (3a-1) ²-4b² = (3a-1-2b) (3a-1+2b)

    16 (x-у) ²-25 (х+у) ² = (4 (х-у)) ² - ((5 (х+у)) ² = (4 (х-у) - 5 (х+у)) (4 (х-у) + 5 (х+у)) = (-х-9 у) (9 х+у) = - (х+9 у) (9 х+у)