Разложите на множители:

Х^3+3 х^2+3 х+2.

+5
Ответы (1)
  1. 14 ноября, 16:37
    0
    =x³+x²+x+2x²+2x+2=x (x²+x+1) + 2 (x²+x+1) = (x²+x+1) (x+2)