1. вынесите общий множителя за

2 2 2

скобки. 2 а-4, 3 х-2 х, р q+pq,

2

5 m b - 10mb, 6x (x-y) + y (x-y).

2

2. решите уранение. y + 6y=0

+3
Ответы (1)
  1. 13 мая, 02:49
    0
    Mb-10mb=mb (1-10)

    6x (x-y) + y (x-y) = 5 х (в квадрате) - 6 ху+ху-у (в квадрате) = 5 х-5 ху-у

    2 а-4=2 (а-2)

    q+pq=q (1+p)