Разложите на множители: 5y-5x+y2-xy

+5
Ответы (2)
  1. 9 июня, 14:46
    0
    5y-5x+y ² - xy=5 (y-x) + y (y-x) = (y-x) (5+y)
  2. 9 июня, 15:38
    0
    5y - 5x + y² - xy = (5y - 5x) + (y² - xy) = 5 (y - x) + y (y - x) = (y - x) (5 + y)