Разложите на множители: (x+3) ^3-x^3

+3
Ответы (1)
  1. 13 января, 18:41
    0
    (x+3) ^3-x^3 = ((x+3) - x) * ((x+3) ^2+3x (x+3) + x^2) = 3 * (x^2+6x+9+3x^2+9x+x^2) = 3 * (5x^2+15x+9)