Разложите на множители многочлен 4 хy^2-16x; с (с-3) + (с^2-9)

+4
Ответы (1)
  1. 10 февраля, 17:47
    0
    1). 4xy^2-16x=4x (y^2-4) = 4x (y-2) (y+2)

    2). c (c-3) + (c^2-9) = c (c-3) + (c-3) (c+3) = (c-3) (2c+3)