Разложите на множители (а^2-а) - (b^2-b)

+2
Ответы (1)
  1. 13 апреля, 09:19
    0
    (a^2-a) - (b^2-b) = a^2-a-b^2+b = (a^2-b^2) - (a-b) = (a-b) (a+b) - (a-b) = (a-b) (a+b-1)