помогите выразите переменную у через х; у-2 х=-4; 2 х-у=5; х+3 у=7; 4 (х-2 у) = 3 х+2 у-6

+1
Ответы (1)
  1. 18 марта, 06:34
    0
    1. у=-4+2 х

    2. у=2 х-5

    3.3 у=-х+7

    у=-х+7/3

    4.4 х-16 у-3 х-2 у=-6

    х-18 у=-6

    18 у=х+6

    у=х+6/18