Разложите на множители:

а) 2 - 2 - 10

б)

в)

+4
Ответы (1)
  1. 15 марта, 09:56
    0
    2a³x³-2a²x²-10a²x=2a²x (ax²-x-5)

    a²+5a+5b-b² = (a²-b²) + (5a+5b) = (a-b) (a+b) + 5 (a+b) = (a+b) (a-b) + 5)

    x³-25x=x (x²-25) = x (x-5) (x+5)