Упростите выражение:

(2 х-1) ^2 + (2 х-1) (2 х+1) = ?

+3
Ответы (2)
  1. 26 марта, 04:45
    0
    (2 х-1) ^2 + (2 х-1) (2 х+1) = 4x^2-4x+1+4x^2-1=8x^2-4x или можно так 4x (2x-1)
  2. 26 марта, 07:04
    0
    4 х^2-4x+1+4x^2+2x-2x-1=8x^2-4x=4x (2x-1)