1,5x^3-3x^2+4 при x=-1

+3
Ответы (1)
  1. 15 августа, 12:05
    0
    1,5 * (-1) ^3-3 * (-1) ^2+4 =

    = - 1.5 - 3 + 4 = - 4.5 + 4 = - 0.5