Разложите на множители:

а) а^3-4a

б) ax^2-ay^2

в) 3a^2-6ab+3b^2

г) ax^2+2ax+a

+2
Ответы (2)
  1. 22 ноября, 10:24
    0
    а) а^3-4a = (a-2) * a * (a+2)

    б) ax^2-ay^2=-a * (y-x) * (y+x)

    в) 3a^2-6ab+3b^2=3 * (b-a) ^2

    г) ax^2+2ax+a=a * (x+1) ^2
  2. 22 ноября, 10:59
    0
    а) а^3-4a=a (a^2-4) = a (a-2) (a+2)

    б) ax^2-ay^2=a (x^2-y^2) = a (x-y) (x+y)

    в) 3a^2-6ab+3b^2=3 (a^2-2ab+b^2) = 3 (a-b) ^2

    г) ax^2+2ax+a=a (x^2+2x+1) = a (x+1) ^2