Разложите на множители: х^3-х+2 х^2-2

+3
Ответы (1)
  1. 28 июля, 12:08
    0
    х^3-х+2 х^2-2 = (x^3+2x^2) + (-x-2) = x^2 * (x+2) - 1 * (x+2) = (x^2-1) * (x+2)