Разложите на множители: а) x²-121

б) - 0,04a²+b²c²

в) (x-1) ²-9

+5
Ответы (1)
  1. 25 января, 15:22
    0
    а) x^2 - 121 = (x-11) (x+11)

    б) - 0,04a^2+b^2c^2 = - (0, 04-b^2c^2) = - (0,2-bc) (0,2+bc)

    в) (x-1) ^2-9 = (x-1-3) (x-1+3) = (x-4) (x+2)