Разложите на множители: 2 а (x+y) + x+y

+4
Ответы (2)
  1. 29 октября, 00:27
    0
    2 а (x+y) + x+y=2 а (х+у) + 1 (х+у) = (2 а+1) (х+у)
  2. 29 октября, 03:26
    0
    2a (x+y) + x+y=

    =2a (x+y) + (x+y) =

    = (2a) (x+y) + 1 (x+y) =

    = (2a+1) (x+y)

    Ответ: (2a+1) (x+y)