преобразуйте в многочлен а) (2 а+3) (2 а-3) б) (y+5b) (y+5b) в) (0.8x+y) (y-0.8x) г) (b+0.5) в квадрате д) (а-2x) в квадрате е) (аb-1) в квадрате

+1
Ответы (1)
  1. 27 июня, 13:09
    0
    A) (2*a-3) * (2*a+3) = 4 * a² - 9

    б) (y - 5 * b) * (y + 5 * b) = y² - 25

    v) (0,8 * x + y) * (y - 0,8 * x) = y² - 0,64*x²

    g) (b+0,5) * (b+0,5) = b² + b + 0,25d) (a-2x) (a-2x)

    d) (a-2x) * (a-2x) = a² - 4*a*x + 4*x²

    e) (ab-1) * (ab-1) = a²*b² - 2*a*b + 1