разложите на множители а) 8 хв квадрате - 8 у в квадрате б) - а в квадрате+6 а-9 в) ab^3-ba^3

+3
Ответы (1)
  1. 16 декабря, 17:54
    0
    8x^2 - 8y^2 = (√8x - √8y) (√8x + √8y)

    -a^2+6a-9 = a^2-6a+9 = (a-3) ^2