Разложите многочлен на множители: 8a^3 - 4a^2 - 2a + 1

+4
Ответы (2)
  1. 8 мая, 06:50
    0
    4a^2 (2a-1) + (2a-1)

    (2a-1) (4a^2 + 1)
  2. 8 мая, 07:12
    0
    8a^3 - 4a^2 - 2a + 1 = (8a^3 - 4a^2) - (2a - 1) = 4 а^2 (2a-1) - (2a-1) = (2a-1) (4a^2-1) = = (2a-1) (2a-1) (2a+1)