разложите на множители:

1/2 a^ (2) + ab + 1/2 b^ (2)

+4
Ответы (1)
  1. 15 апреля, 20:49
    0
    1/2 a^2 + ab + 1/2 b^2 = 1/2 (a^2+2ab+b^2) = 1/2 (a+b) ^2