1. решите уравнение

А) Х^2-100=0

Б) (2-х) ^2-х (х+3) = 4

разложите на множетили

А) х^2-49

б) 25 х^2-10xy+y^2

В) х^3+8y^3

г) 100 а^4-9 в^2

+4
Ответы (1)
  1. 9 января, 07:18
    0
    а) (х+10) (х-10) = 0

    х+10=0 или х-10=0

    х=-10 х=10

    б) (4-4 х+х^2-х^2-3 х=4

    -7 х=0

    х=0

    а) (х-7) (х+7) б) (5 х-у) ^2 в) (х+2 у) (х^2-2 ху+4 у^2 г) (10 а^2-3 в) (10 а^2+3 в)