Разложите на множетили

а) 81x^2 - y^2

б) 25x^2-10xy+y2

+1
Ответы (2)
  1. 18 января, 14:47
    0
    А) 81 х² - у² = (9 х) ² - у² = (9 х - у) (9 х + у)

    б) 25 х²-10 ху+у² = (5 х) ²-2•5 ху+у² = (5 х-у) ²
  2. 18 января, 17:27
    0
    81 х² - у² = (9 х) ² - у² = (9 х - у) (9 х + у)

    25 х²-10 ху+у² = (5 х) ²-2•5 ху+у² = (5 х-у) ²