Решите уравнение. 14 (2 у-3) - 5 (у+4) = 2 (3 у+5) + 5 у

+1
Ответы (1)
  1. 15 декабря, 16:29
    0
    28y-42-5y-20=6y+10+5y

    28y-5y-6y-5y=10+42+20

    12y=72

    y=72/12

    y=6