Упроситите выражение: 3x (x-5) - 5x (x-3)

+3
Ответы (2)
  1. 7 февраля, 12:36
    0
    3x (в квадрате) - 15 х-5 х (в квадрате) + 15 х=-2 х (в квадрате)
  2. 7 февраля, 14:20
    0
    3x (x-5) - 5x (x-3) =

    3x²-15x-5x²+15x=

    -2x²