разложите на множители многочлен:

а) m^4-4

б) a^6-b^4

в) 100x^4-9y^10

г) 9a^2b^2-4x^4

д) 36m^6-49r^4n^2

+5
Ответы (1)
  1. 29 марта, 10:18
    0
    а) m^4-4 = (m²-2) (m²+2)

    б) a^6-b^4 = (a³-b2) (a³+b²)

    в) 100x^4-9y^10=10x²*10x²-3y⁵*3y²

    г) 9a^2b^2-4x^4 = (3ab-2x²) (3ab+2x²)

    д) 36m^6-49r^4n^2 = (6m²*6m³) - (7r² * 2n) (7r² * 2n)