Разложите на множители: 1) a (x + y) + a (b - x) 2) b (2x - 5y) - b (3x - y) 3) 2c (a + b) + c (5a - 3b) 4) x^2 (2x + 7y) - x^2 (3x - 5y) 5) a (b + c) + x (b + c) 6) a (3b + c) - x (3b + c) 7) 3y (2x - 9) - 5 (2x - 9) 8) 2a (3x + 1) + (3x + 1)

+3
Ответы (1)
  1. 29 мая, 23:56
    0
    1) a (x+y) + a (b-x) = ax+ay+ab-ax=ay+ab

    2) = 2xb-5yb-3xb+yb=-1xb-4yb

    3) ... и т д