Разложите на множители: 1+a-a в квадрате-a в кубе

+3
Ответы (1)
  1. 28 сентября, 23:29
    0
    1+а-а²-а³ = (1+а) - а² (1+а) = (1-а²) (1+а) = (1-а) (1+а) (1+а)