Упростить выражения 2√5-√45+√3 = 2√2-√18+√3 = √5+√10-√20 = √8-3√2+√6 = 2√2*5√3*√6 = 3√2*√5*4√10 = √8*√6*√3-7 = √8*√6 / √24 √5*√12 / √20 √15/√6*√10 √14/√6*√21 √3*√8/√6 √50*√6 / √12

+3
Ответы (1)
  1. 29 января, 09:47
    0
    2√5-√45+√3 = 2√5-3√5+√3=√3-√5 2√2-√18+√3=2√2-3√2+√3=√3-√2 √5+√10-√20 = √5+√10-2√5=√10-√5 √8-3√2+√6=2√2-3√2+√6=√6-√2 2√2*5√3*√6 = 2√2*5√3*√6 = 10√ (2*3) * √6=10*6=60 3√2*√5*4√10=12√ (5*2) * √10=12*10=120 √8*√6*√3-7=√ (8*6*3) - 7=4*3-7=12-7=5 √8*√6 / √24=√48 / √24 = √2/1 = √2 √5*√12 / √20 = √60 / √20 = √3