sin3x*sinx - cos7x*cos5x=0

+1
Ответы (1)
  1. 7 апреля, 11:05
    0
    1/2 * (cos2x-cos4x) - 1/2 * (cos12x+cos2x) = 0

    -1/2cos4x-1/2cos12x=0

    -1/2 (cos4x+cos12x) = 0

    -cos8x*cos4x=0

    cos8x=0; x=п/16+пк/8, к пренадлежит Z

    cos4x=0; х=п/8+пк/4, к пренадлежит Z