Разложите на множители:

а) t^2+tx+11x+11t;

б) 8m^2-m^3-4+m

+4
Ответы (1)
  1. 15 февраля, 10:50
    0
    a) t^2+tx+11x+11t=t (t+x) + 11 (x+t) = (t+11) (t+x)

    b) 8m^2-m^3-4+m=4 (2m^2-1) - m (m^2-1) = (4-m) (m^2-1)