вычислите - 2*2^-3; 3^-2*0,5^2; 0,2^-4*5^-3; 16^-1*0,125^-2

+2
Ответы (1)
  1. 14 июня, 02:17
    0
    -2*2^-3 = - 2*1/2^3=-2*1/8=-0,25

    3^-2*0,5^2=1/9*0,25=1/36

    0,2^-4*5^-3=0,0016*0,008=0,0000128

    16^-1*0,125^-2=1/0,015652*1/16=?