Решите уравнение

y (2 - y) - (y - 2) = 0

+3
Ответы (2)
  1. 17 марта, 19:24
    0
    Раскроем скобки

    у (2-у) - (у-2) = 0

    2 у-у ²-у+2=0

    -у ²+у+2=0

    а=-1, b=1, с=2

    D=1 ² - 4 * (-1) * 2=9

    у = (-b+-корень из D) / 2 а

    у=-1; 2

    Ответ: - 1; 2
  2. 17 марта, 21:57
    0
    Y (2-y) - (y-2) = 0

    y (2-y) + (2-y) = 0

    (2-y) (y+1) = 0

    2-у=0 или у+1=0

    у₁=2 у₂=-1

    Ответ: - 1; 2