Раскройте скобки

4 у - (3 у - (2 у+1))

+5
Ответы (2)
  1. 28 февраля, 19:31
    0
    4y - (3y - (2y+1)) = 4y - (3y-2y-1) = 4y-3y+2y+1=3y+1
  2. 28 февраля, 20:11
    0
    4 у - (3 у-2 у-1) = 4 у - (у-1) = 4 у-у+1=3 у+1.

    Ответ: 3 у+1