Реши уравнение:

-7y-30=5y+30

+2
Ответы (2)
  1. 13 апреля, 15:15
    0
    -7y-5y=30+30

    -12y=60

    Y=-5
  2. 13 апреля, 18:53
    0
    -7 у-5 у=30+30, - 12 у=60, у=60/12, у=5