1) Упростите выражение (2 х-2 у) / у * 3 у2 / (х2-у2)

+5
Ответы (2)
  1. 22 декабря, 18:59
    0
    (2 х-2 у) / у * 3 у^2 / (х^2-у^2) =

    2 (x-y) / y**3y^2 / (x-y) (x+y) = 6y / (x+y)
  2. 22 декабря, 19:21
    0
    2 (х-у) / у*3 у² / (х-у) (х+у) сократим на у в числителе и знаменателе и скобку (х-у) = 6 у / (х+у)