Разложите на множители 1) х^2-7x+10 2) 3x^2-5x-2

+5
Ответы (1)
  1. 7 февраля, 07:35
    0
    1) x^2-7x+10=x^2-2x-5x+10 = (x^2-2x) - (5x+10) = x (x-2) - 5 (x-2) = (x-2) (x-5)

    2) 3x^2-5X-2=3x^2-3x-2x-2 = (3x^2-3x) - (2x-2) = 3x (x-1) - 2 (x-1) = (x-1) (3x-2)