Разложите на множители:

1) m^3-n^3

2) с^3+8

3) 27a^3-b^3

4) 125+a^3b^3

+2
Ответы (1)
  1. 19 июня, 00:43
    0
    1) = (m-n) (m²+mn+n²)

    2) = (c+2) (c²-2c+4)

    3) = (3 а-в) (9 а²+3 ав+в²)

    4) = (5+ав) (25-5 ав+а²в²)