Разложите на множители:

1) (3b-5) ²-49;

2) a⁴ - (a-7) ²

+4
Ответы (1)
  1. 19 июня, 02:38
    0
    1) (3b-5) ²-49=9b²-30b+25-49=9b²-30b-24

    или

    (3b-5) ²-49=9b²-30b+25-49=9b²-30b-24=3 (3b²-10b-8).

    2) a⁴ - (a-7) ²=a⁴-a²+14a-49.