Решите по действиям: 5 1/3 : 6 2/5 + (12 : 3 3/5 - 2/3) х 2/3 + 7 2/5

+2
Ответы (1)
  1. 20 января, 06:56
    0
    5 1/3 : 6 2/5 + (12 : 3 3/5 - 2/3) х 2/3 + 7 2/5 = 10 1/90

    1) 5 1/3 : 6 2/5=16/3:32/5=16/3·5/32=5/6

    2) 12 : 3 3/5=12:18/5=12·5/18=10/3

    3) 10/3 - 2/3=8/3

    4) 8/3 х 2/3=16/9

    5) 5/6+16/9 = 15/18+32/18=47/18=2 11/18

    6) 2 11/18 + 7 2/5=9 55/90+36/90=9 91/90=10 1/90