Разложите на множители (6 х+3) в квадрате - (5 х-4) в квадрате

+3
Ответы (1)
  1. 13 октября, 21:58
    0
    (6x+3) ² - (5x-4) ²=[ (6x+3) - (5x-4) ][ (6x+3) + (5x-4) ] = (6x+3-5x+4) (6x+3+5x-4)

    = (x+7) (11x-1)