1. Упростите выражения.

а)

б)

2. Вынести за скобки общий множитель:

а)

б)

3. Решить уравнение

17-5 (x-2.2) = 4-7x

+1
Ответы (1)
  1. 6 сентября, 14:34
    0
    1. а) 10b^2-7b+2-6b^2+7b+8 = 4b^2+10 б) 14y^3-16y^2 2. а) 7x (y-c) б) 2bx (9b-8x) 3. 17-5x+11=4-7x - 5x+7x=-17-11+4 2x=-24 x=-12