2 х-8 у+5 у-х при х 0.4 и у 2/3

+1
Ответы (1)
  1. 23 декабря, 21:55
    0
    = (2 х - х) + (5 у - 8 у) = х - 3 у

    при х = 0,4 у = 2/3

    0,4 - (3*2/3) = 0,4 - 2 = - 1,6