Разложите на множители:

1) 1/16 а^4-81b^4

2) 2x-a^2y-2a^2x+y

(P. S) ^ - степень.

+2
Ответы (1)
  1. 30 сентября, 17:21
    0
    1) 1/16 а^4-81b^4 = (1/4*a²-9b²) (1/4*a²+9b²) = (1/2*a-3b) (1/2*a+3b) (1/4*a²+9b²)

    2) 2x-a^2y-2a^2x+y = (2x+y) - a² (y+2x) = (2x+y) (1-a²) = (2x+y) (1-a) (1+a)