Разложите на множители:

а) х-√2 х

б) √20-√15

в) 18-49 а²

+5
Ответы (2)
  1. 28 марта, 04:44
    0
    √x (√x-√2)

    √5 (2-√3 (

    (3√2-7a) (3√2+7a)
  2. 28 марта, 05:30
    0
    А) х-√2 х=√х (√х-√2)

    б) √20-√15=√5 (2-√3)

    в) 18-49 а² = (√18-7 а) (√18+7 а) = (3√2-7 а) (3√2+7 а)