Разложите на множители 2) b^3 + 125

4) 8p^3 + q^3

6) 0.216 - b^3

8) 0.125m^ - 1

+1
Ответы (1)
  1. 28 февраля, 19:49
    0
    2) b^3+5^3 = (b+5) (b^2-5b+25)

    4) 8p^3+q^3 = (8p+q) (8p^6-8p^3*q^3+q^6)

    6) 0.216-b^3=0.6^3-b^3 = (0.6-b) (0.6^2+0.6b+b^2)

    8) 0.5^3-1^3 = (0.5m-1) (0.5m^2+0.5m+1)