Разложите на множители:

А) xy+2y-2x-4

B) 2cx-cy-6x+3y

C) x^2+xy+xy^2+y^3

+3
Ответы (1)
  1. 19 августа, 20:35
    0
    А) = (xy + 2y) - (2x + 4) = y * (x + 2) - 2 * (x + 2) = (x + 2) * (y - 2) ;

    B) = (2cx - cy) - (6x - 3y) = c * (2x - y) - 3 * (2x - y) = (2x - y) * (c - 3) ;

    C) = (x^2 + XY) + (xy^2 + y^3) = x * (x + y) + y^2 * (x + y) = (x + y) * (x + y^2)