Разложите на множители трехчлен

x^2-x - 12

x^2-3x-4

x^2-x-6

x^2+2x-15

+3
Ответы (1)
  1. 21 апреля, 23:06
    0
    Х²-х-12=0

    х1+х2=1

    х1 * х2=12

    х1=4 х2=-3 х²-х-12 = (х-4) (х+3)

    2). х²-3 х-4=0

    х1+х2=3

    х1 * х2=-4 х1=4 х2=-1 х²-3 х-4 = (х-4) (х+1)

    3). х²-х-6=0

    х1+х2=1

    х1 * х2=-6 х1=3 х2=-2 х²-х-6 = (х-3) (х+2)

    4). х²+2 х-15=0

    х1+х2=-2

    х1*х2=-15 х1=5 х2=-3 х²+2 х-15 = (х-5) (х+3)